CIEKAWOSTKI

Kilka słów o zdrowiu i czekoladzie…

Czekolada jest zdrowa…”- stwierdzenie to od wielu lat poddawane wątpliwości oficjalnie zostało potwierdzone czas więc poznać kilka faktów:

- Czekolada jest doskonałym źródłem energii.

To dzięki spożyciu czekolady po dużym wysiłku psychicznym bądź fizycznym szybko uzupełnimy nasze akumulatory, nic więc dziwnego, że spożycie czekolady utożsamiane jest z aktywnym trybem życia, sportowcy, studenci są jej wiernymi fanami.

- Czekolada pomaga w walce z wolnymi rodnikami.

Substancje zawarte w ziarnach kakao flawonoidy pochodzące z grupy polifenoli potrafią świetnie wpływać na nasze zdrowie, neutralizują wolne rodniki opóźniając procesy starzenia się komórek, stąd też stwierdzenie, że czekolada ma pozytywny wpływ na wygląd oraz jakość skóry i cery, pozwala chronić układ krążenia oraz układ nerwowy.

- Czekolada a… cholesterol.

Niedawne badania naukowe pozwoliły opisać kakao oraz czekoladę jako produkt spożywczy, który ma neutralny wpływ na powstawanie złego cholesterolu-natomiast postawiona została teza, iż spożycie czekolady oraz kakao pozwoli aby organizm mógł produkować więcej dobrego cholesterolu.

- Witaminy, minerały.

Czekolada zawiera ponadto wiele witamin A i B12, B-kompleks, D i E oraz składników mineralnych, każdy z nas wie, iż czekolada gorzka bogata jest w magnez, miedź i żelazo oraz wiele innych składników pozwalających poczuć się dobrze i zdrowo. Wpływa na pracę mózgu oraz stymuluje nasze odczucie psychiczne i stany duchowe.
Tak więc nie pozostało nam nic innego jak zachęcić Państwa do konsumowania czekolady -”na zdrowie”.